laupäev, 12. juuli 2014

Tehtud!


 
16 vaprat tulid täna kokku ja tegid  juubeliaasta Muuliujumise eriliseks ja eriline oli seekordne ujumine kohe kindlasti, sest vaevalt kohtab sageli keset kesksuve +3 kraadilist avaveekogu  vett kui just sügavasse kaevu ei  hüppa.  Pirita rannavalve seinalt võis siiski lugeda  +11 kraadi kuid see oli ka rannaala kõige madalam ja soojem koht, ülejäänud distantsi lõikkes kõikus temperatuur  +3 ja +6 kraadi  vahel.

4 vaprat startisid Merivälja muulilt suunaga Piritale, et alistada 2,5km pikkune vesine ja külm teekond. 2 nendest vaid ujumispükstes, 2 pidasid siiski mõistlikuks tõmmata selga kalipso.  Ülejäänud 12 startisid aga vastavalt oma võimetele ja külmataluvusele erinevatest kohtades Pirita ranna-alalt .  Osalejate hulgas oli ka 3 naist, kõige noorem osaleja vaid 14 ja kõige vanem 68.

Tänane ujumine ei olnud mitte niivõrd kiiretele vaid julgetele ja kangetele, tähtis ei olnud siin võit vaid osavõtt, sest medali said kaela kõik, kes  vähegi Pirita muulile mere poolt lähenesid.  Ja tuldi lõpuni ja sugugi mitte piineldes, vaid reipalt ja rõõmsa näoga tõestamaks endile, et võimatu on võimalik, tuleb vaid tahta ja kõik on teostatatav.   Tingimused ei olnud kiita – külm vesi, tugev tuul, lainetus, rannal ootamas vaid käterätik ja käputäis inimesi  kuid see ei heidutanud neid loobuma vaid pigem võis tunda nende võidurõõmu - tehtud!

Ja vaikselt pandi riidesse, ammutati endasse kuuma teed, peale süsivesikuid , jagati vastastikku naeratusi  ja muljeid, lõpetuseks veel mõned klõpsud ja läbi ta oligi see seekordne Muuliujumine.

Tore, et leidub inimesi, kel on tahet nii osaleda kui kaasaelada,  tulla, olla ja nautida hetke ja seda kõike Terve Eesti eest!

Täname ja kohtumiseni järgmisel aastal, ikka samal ajal, samas kohas ja tõenäoliselt ka samades tingimustes.

 Püsige terved!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar